Montáž okenných deflektorov (protiprievanové ofuky) Heko

Ukážka montáže deflektorov Heko pre najpredávanejši typ - Škoda Octavia II

 

V tomto videu je detailne znázornená montáž ofukov okien Heko na vozidle Opel Astra G. Montuje sa kompletne celá sada na predné aj zadné okná.

 

Stručný textový postup ako nasadiť okenné deflektory Heko:

  1. Po dodaní deflektorov Heko si ihneď skontrolujte obsah balenia. Pri preprave sa môžu deflektory poškodiť, aj keď ich zasielame v odolnej krabici s penovou výplňou. Treba skontrolovať hlavne kraje všetkých deflektorov.
  2. Ak sú deflektory v poriadku, tak sa pred inštaláciou presvedčte, či dané deflektory pasujú na okná. Treba si každý deflektor primerať k oknu pred inštaláciou.
  3. Doporučuje očistiť priestor, kam sa budú vkladať ofuky okien Heko pomocou handričky, aby sa obojstranná páska lepšie prilepila na tesnenia v okne.
  4. Po očistení odlepte z deflektoru žlté ochranné fólie na obojstrannej lepiacej páske.
  5. Zasuňte jeden koniec pri spätnom zrkadle a následne druhý koniec. Potom opatrne zasúvate deflektor smerom od spätného zrkadla do drážky.
  6. Po zasunutí deflektoru zatvorte okno a uistite sa či niekde deflektor neprekáža oknu pri zasúvaní. Ak sa stane, že deflektor naráža na okno, tak je potrebné do toho miesta použiť pliešky, ktoré sú priložené v balení. Pliešok sa vkladá tak, aby časť s ostrým výstupkom bola v tesnení a hladká časť na deflektore. Pliešky môžete použiť aj keď deflektory nikde nenarážajú Budú tým lepšie upevnené v tesnení dverí.
  7. Následné tento postup opakujte pri všetkých oknách a najlepšie nechať potom všetky okná zavreté, aby sa obojstranná lepiaca páska poriadne prilepila na gumové tesnenie.
  8. Po inštalácií môžeme deflektory očistiť od mastnoty, špiny a odtlačkov rúk pomocou bežných čistiacich prípravkov

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info